Telefon
WhatsApp
EKOS Teknoloji ve Elektrik A.Ş. Halka Arz Oluyor

EKOS Teknoloji ve Elektrik A.Ş.(Ekos)

İşlem Kodu: ekos

Arz Başvuru Tarihi: 15-16  Kasım 2023

Lot Sayısı: 60.000.000

Fiyat: 12.77₺

Dağıtım Şekli: EŞİT Dağıtım

Tüm Kurumlardan Katılabilirsiniz

Arz Büyüklüğü: 766.200.000₺

Aracı Kurum: Deniz Yatırım Liderlik Edecek

Halka Açıklık: %21.43 Olacak

T+1 - T+2 Bakiye Uygun

Katılım Endeksi Uygunluğu: Uygun

 

EKOS Teknoloji ve Elektrik A.Ş. Hakkında

EKOS electric; elektrik üreticilerinin, şebeke operatörlerinin, endüstriyel ve ticari tüketicilerin elektrik altyapısı alanlarında üretim ve satış faaliyetlerini yürüten Türkiye merkezli lider bir teknoloji ve hizmet sağlayıcısıdır.

Kökleri, elektrik şebekeleri ve trafo merkezlerinin yapımında ekipman toptancısı ve saygın bir EPC olarak faaliyetlerine başladığı 80’li yılların başlarına kadar uzanmaktadır. Oluşturduğu uygulama altyapısı ve güçlü mühendislik kaynakları, EKOS’un Orta ve Alçak Gerilim Şalt Panolarını monte ettiği ve paket trafo merkezleri olarak konteynerlere entegre ettiği üretim tesisini açmasını sağlamıştır. EKOS, birikmiş tüm deneyimi sayesinde 90’lı yılların sonlarında kendi teknolojisini geliştirme yolculuğuna başlamış ve bu onu bugün, tüm Orta Gerilim Şalt Cihazları portföyünü anahtarlama ekipmanından dijital koruma rölelerine kadar içerideki bileşenler de dahil olmak üzere kendi lisansı ile üretecek bilgi birikimine sahip bir seviyeye getirmiştir.

EKOS teknolojisinden elde edilen ürünler, elektrik enerjisinin tüketiciye iletildiği, arz ve güvenilirliğin sağlanması için kontrol edildiği her tesisin temel yapı taşını oluşturur. EKOS ürünlerinin çok yönlülüğü, şirketi yenilenebilir enerji, pil depolama tesisleri, EV şarj istasyonlarının üretimi ve ağ bağlantısı için kilit bir konuma getirmiştir.

EKOS electric, tüm bunlarla birlikte bugün toplumlarımızın içinden geçmekte olduğu enerji dönüşümünün ve yarın çocuklarımızın tüketeceği ekolojik enerjinin ana oyuncularından biridir.

 

EKOS Teknoloji ve Elektrik A.Ş. Sahibi Kimdir

Ekos Teknoloji her biri yüzde 50 hisseye sahip 2 ortaktan oluşan bir şirkettir. Şirket ortaklarından biri %50 oranında Tarık Can Akbaş, diğeri ise %50 oranında Tunahan Akbaş'tır.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği